Mutluluk Çubuğu Ve Penis Protezi Hakkında Her Şey

 

Cinsel ilişkide, hastanın serleşmesinin olmaması ya da yeterli düzeyde sertleşemediği gibi durumlarda kişinin cinsel ilişkiye girebilmesini sağlayabilmek için bazı yöntemler vardır. Doğal ya da tıbbi tedavilerin sertleşme bozukluğunu tedavi etmede yeterli olmadığı durumlarda dikkate alınması gereken bir penis protezi ile çözümdür. Erektil disfonksiyonu (ED) bulunan erkek hastalarda bu yöntem kalıcı bir tedavi biçimi olmaktadır.

İki Çeşit Protez Yöntemi Vardır

Temel olarak iki çeşit mutluluk çubuğu vardır. Birincisi bükülebilir, ikincisi ise şişirilebilirdir. İlk olan daha eski bir yöntemdir. İkincisi ise daha yeni ve yüksek teknolojilerle yapılan ve daha çok tercih edilen bir yöntemdir. Genellikle herhangi bir yabancı his olmadığı için ve ilk yönteme nazaran daha rahat olduğu için hastaların çoğu ikinci yöntemi tercih etmektedirler. Bunun yanında kullanılan yüksek teknolojilerin de etkisi vardır.

İkinci Yöntem Oldukça Fazla Talep Almaktadır.

Malleable protez (tek parçalı), en basit protez tipidir. Penisin, corpus cavernosum adı verilen kan ile şişirilmesiyle birlikte ereksiyonu sağlayan kanallarına cerrahi yöntemle yerleştirilen bir çift bükülebilir silikon çubuktan oluşmaktadır. Esasında düz bir çubuktur ve hasta bunu eliyle istediği zaman düzelterek düz bir konuma getirebilmektedir. Daha çok bu yeteneği kısıtlı olan hastalarda tercih edilmektedir. Başka bir yöntem olan penis protezi ise daha gelişmiş olan şişirilebilir penis protezidir ve üç parçalıdır. Penisin içine, kanla dolması gereken balonların içerisine yerleştirilmiş iki adet sentetik balon yerleştirilmektedir. Yumurtalıkların içine üçüncü bir yumurta gibi olan pompadır. İçerisinde çalışmasını sağlayan basit bir tuzlu su bulunmaktadır. Bu suyu hazne olarak saklayan rezervuar sayesinde hasta hiçbir şey hissetmemektedir. Cinsel ilişki sırasında el ile yapılan ufak bir sıkma hareketiyle penis cinsel ilişkiye hazır hale gelip sertleşmektedir. Günümüzde serleşme sorununu yaşayan birçok hasta, üç parçalı şişirilebilir protezleri tercih etmektedirler.

Operasyonlarda Protez Nasıl Yapılmaktadır?

Ameliyat yöntemi protez tipine, hastanın tıbbi geçmişine ve cerrahın yaklaşımına göre değişkenlik gösterebilir. Genel anestezi ile yapılan operasyonda penisin üzerine, karnın alt tarafında ve skrotumda yapılan küçük bir kesi yardımıyla üç parçalı şişirilebilir ve penis protezi yerleştirilir. Genellikle küçük bir cerrahi kesim ile karın dokusu ile penisin birleştiği yerde ya da skrotumun penis ile birleştiği sınır çizgisinin altından girilerek yapılır. Bu ameliyat sırasında hiçbir doku alınmaz ve kan kaybı minimum düzeylerdedir.

Ameliyat Sonrası Hastanede Kalış Süresi

Doktor uygun gördüğü takdirde hasta evine gidebilir ya da bir gece hastanede istirahat edebilir. Bu hekimin yaklaşımı ve hastane prosedürleriyle ilgili bir durumdur. İyileşme oranları ise yüzde doksanın üzerindedir. Birkaç hafta içerisinde ise hastanın penis protezi süreci tamamen iyileşme gösterebilmektedir.

Yapılan Operasyon Sonrası Semptomlar

Bir saate yakın süren mutluluk çubuğu operasyonunda, protez implantasyonundan sonra yaklaşık üç veya dört hafta boyunca penis veya skrotumda ağrı, şişlik veya morarma görülmesi normal bir durumdur. Böyle bir durumda hekiminiz size ağrı kesici bir ilaç yazabilir. Maliyetler ise size uygun proteze ve hastaneye göre değişiklik gösterebilir. Hastanede kalma süresine bağlı olarak da fiyat artışı olabilir. Birçok vaka kısmen de olsa SGK kapsamındadır. Detayları daha net öğrenebilmek için bireysel ürün sağlayıcı firmalarla iletişime geçebilirsiniz.

Yapılan Protez Ameliyatlarının Başarı Oranı

Tüm bu yapılan mutluluk çubuğu ameliyatlarından ​% 90 ile ​% 95 arasında bir başarı sağlanmaktadır. Uzun süreli cinsel ilişkiler için ve tatmin edici sonuçlar alındığı için protezler açısından başarılı bir noktada olunduğunu söyleyebiliriz. Üç parçalı olarak yapılan operasyonu olan hastalar altı ile sekiz hafta içerisinde tamamen iyileşebilmektedirler. Herhangi bir yabancı his ile karşı karşıya kalmadıklarını belirtmişlerdir.

İyileşme Sürecinde Hastanın Hayat Kalitesi

İyileşme sürecinde ise mutluluk çubuğu operasyonu üzerinden biraz zaman geçtikten sonra hekim onayı ile birlikte cinsel ilişkiye başlanabilmektedir. Malleable protezlerde ise bu durum farklılık göstermektedir. Protezler devamlı sert halde oldukları için dışarıdan görülme durumu olabilmektedir. Ancak yüksek eğilme açısı, hastalara protezi gizleme olanağı sağlamaktadır. Böylelikle kişinin hayat kalitesinde olumlu bir değişim yaşanmaktadır. Daha fazla bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Find USA People Search Online Useful

Fri Apr 16 , 2021
This site is free yet in addition has a paid alternative in the event that you quit fooling around with it. Reunion.com is more for grown-up informal community clients to reconnect or stay in contact with family, companions, lost loves, and partners. Fundamentally, people search for developed people. They got […]